Na Šumavě
Na Šumavě

Ubytujte se v okolí Šumavy

Šumava patří mezi rozsáhlé pohoří na hranicích České republiky, Rakouska a Bavorska. První doložený název tohoto pohoří pochází z keltštiny. Říkalo se mu Gabreta, což v překladu znamenalo Pohoří kozorohů. Současné jméno, Šumava, použil Antonio Bonfini v roce 1565, od této doby se tento název uchytil a používá se až do dnes. Nejvyšší horou tohoto pohoří je Velký Javor, který leží v Německu. Měří 1456 metrů. Na české straně je to Plechý se svoji výškou 1378 metrů.

Šumava patří mezi oblíbenou destinaci nejen pro české turisty, ale i pro zahraniční. Pohoří nabízí velké využití jak rekreační, tak aktivní dovolené. K dispozici jsou například příjemné procházky, cykloturistika, v zimním období běžkaření. Mezi další zajímavé prohlídky v tomto okolí patří například vodní nádrž Lipno, Mariánské Lázně či Český Krumlov. Šumava nabízí mnoho krásných míst, které stojí za návštěvu. 

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
nadšení
87%
radost
79%
relaxace
97%
adrenalin
70%
pro děti
78%
pro dospělé
90%
náročné psychicky
36%
vzrušení
32%
pro seniory
80%

Milada Šimánková
adrenalin 83%
relaxace 99%
radost 79%
nadšení 93%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.