Na jachtě
Na jachtě

Vyzkoušejte pobyt na jachtě. Rozhodně si jej zamilujete

Historie těchto plachetních lodí sahá až do 17. století. Původně byly jachty využívány nizozemským námořnictvem pro sledování pirátů. Později se tyto lodě začaly využívat ke sportování. První soutěžení s těmito loďmi vypuklo v Nizozemí, odkud postoupilo do Anglie. Vývoj těchto plachetních lodí neustal a začaly se jachty vyrábět na zakázku. Postupem času vyšší společnost začala tyto lodě používat pro výlety za zábavou a tento účel, dalo by se říct, jim zůstal dodnes.

Jachta pochází je slova Jacht, znamenající lov a označuje dva typy značně rozdílných plavidel. Dělí se na plachetní a motorové lodě. Liší se svou délkou, které se pohybuje od šesti metrů. Společně s narůstající délkou také narůstají náklady na samotné udržování lodi.

Víkend na jachtě dokáže značně pročistit hlavu od starostí, které máme v běžném životě. Vítr ve vlasech, čerstvý vzduch a šum oceánu, co více si přát?

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
zábavnost
80%
relaxace
100%
adrenalin
76%
pro dospělé
100%
pro děti
75%
strach
25%
nespoutanost
50%
nadšení
78%
štěstí
86%
pro páry
85%

Daniela "Daniela" Štefanová
relaxace 100%
adrenalin 72%
pro dospělé 100%
pro děti 100%
strach 22%
nespoutanost 18%
zábavnost 87%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.